Polecamy, warto przeczytać!

„Czytanie książek to 500 Internal Server Error

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator at webmaster@stat-counters.net to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
Słowa W. Szymborskiej są bliskie czytelniczkom Dyskusyjnego Klubu Książki „Czwórka”, które 18 września 2017 r. spotkały się w Filii nr 4, aby przy filiżance aromatycznej kawy porozmawiać o ciekawych książkach.

Dla klubowiczek DKK, które z książką w plecaku wyruszyły na wakacje, czytanie jest pasją. Jak same twierdzą, urlop bez dobrej książki byłby czasem straconym. „Czytanie nas relaksuje, odpręża, pobudza wyobraźnię, poszerza horyzonty, przenosi w świat, za którym tęsknimy lub którego się boimy, czując na skórze dreszczyk emocji”.

Wakacyjne wspomnienia, od których rozpoczęło się spotkanie, przerodziły się w rozmowy o gustach czytelniczych. Ilu ludzi tyle różnych zainteresowań. Stąd też utworzony wspólnie kanon lektur wakacyjnych, przeczytanych, a następnie prezentowanych i polecanych przez klubowiczów, był różnorodny. Panie na wakacjach czytały zarówno powieści obyczajowe, psychologiczne, reportaże podróżnicze jak i powieści historyczne. Każda prezentowana książka była warta uwagi i polecenia. A oto lista proponowanych książek: „Powieść w altówce” N. Salomons, „Wędrówka przez słońce C. Addisona, „Światło nie może zgasnąć” D. Chamberlaine, dwutomowa „Kresowa opowieść” E. Łysiaka, „Taka jak ty” G. Gargaś, „Dziesięć płytkich oddechów” K. A. Tucker czy najnowsza książka J. Hugo-Badera „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak”. To tylko niektóre pozycje, które w ostatnim czasie wywarły na klubowiczkach duże wrażenie i o których z takim przejęciem w trakcie spotkania dyskutowały.

A jakie wrażenie wywrą na klubowiczach powieści kryminalne Wojciecha Chmielarza, dowiemy się już 23 października 2017 r. na spotkaniu autorskim w Saloniku Artystycznym KBP, o godz. 17:00, na które serdecznie zapraszamy.

Polecane nowości

zapytaj-bibliotekarza

jak-zostac-czytelnikiem

zaproponuj-do-zbiorow

NewsletterKalendarz wydarzeń

Styczeń 2018
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Początek strony