Biblioteka w sieci

Mecenat 2007 to program, do którego można kierować projekty mające na

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (15)

celu stworzenie impulsu rozwojowego dla instytucji i pośrednio dla regionów, w których funkcjonują. Środki przyznawane są głównie na projekty merytorycznie powiązane z inwestycjami służącymi wzmocnieniu i rozwojowi infrastruktury kulturalnej.

Projekt Biblioteki, który zyskał pozytywną ocenę, nosi nazwę: Biblioteka w sieci - wdrożenie nowoczesnego systemu informatycznego wraz z elektronicznym zabezpieczeniem zbiorów.

Jego głównym celem jest budowa kompleksowej bazy informacji o zbiorach Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej poprzez wdrożenie systemu informatycznego z międzynarodowym formatem danych MARC 21 i rozbudowę infrastruktury technicznej, a w efekcie podniesienie jakości świadczonych usług informacyjnych i edukacyjnych. Ponadto w ramach realizacji projektu w Wypożyczalni Głównej zainstalowany zostanie elektroniczny system zabezpieczenia zbiorów, a we wszystkich nieskomputeryzowanych do tej pory filiach Biblioteki - Internet, umożliwiający m.in. zdalne korzystanie z baz na serwerze Biblioteki Głównej i jednego katalogu elektronicznego. Wszyscy użytkownicy zarówno Biblioteki Głównej jak i filii, w których wprowadzony zostanie zautomatyzowany system obsługi użytkowników, będą mogli posługiwać się jedną kartą bez konieczności każdorazowego zapisu w placówkach zlokalizowanych w różnych osiedlach miasta. Czytelnicy będą także mogli zdalnie, przez Internet, rezerwować i zamawiać wybrane książki.

Dofinansowanie:

  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - 218.000 zł

Polecane nowości

zapytaj-bibliotekarza

jak-zostac-czytelnikiem

zaproponuj-do-zbiorow

NewsletterKalendarz wydarzeń

Styczeń 2018
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Początek strony