Dzikie zwierzęta

13 marca 2017 roku w Filii nr 6 - Centrum Multimedialnym zagościły pięciolatki z Przedszkola Sióstr św. Józefa w Krośnie, aby uczestniczyć w cyklu comiesięcznych spotkań „Przygody Bolka i Lolka”.

Tym razem temat zajęć dotyczył zwierząt. Dzieci z uwagą obejrzały bajkę o sympatycznej, choć dosyć niesfornej małpce, która poprzez swoją ucieczkę bardzo dokuczyła Bolkowi i Lolkowi. Zarówno ucieczka, jak i figle zwierzątka budziły radość i głośny śmiech oglądających. Dwaj bracia ostatecznie odnaleźli uciekinierkę w ZOO. Pozostawili ją tam wiedząc, że będzie otoczona dobrą opiekę.

Po bajce w bibliotece pojawiły się dwa dzikie zwierzęta. Bibliotekarki przebrane za misia pandę i lwa zwróciły uwagę dzieci na warunki, w jakich żyją zwierzęta. Przedszkolaki znają gatunki zwierząt domowych i dzikich. Wiedzą, czym rożnią się one oraz dlaczego nie można trzymać w domu na przykład tygrysa. Dzieci uznały, że dobrym miejscem do zamieszkania dla dzikich zwierząt jest ZOO, w którym mają zapewnione warunki bliskie swej naturze, a każdy zwiedzający może je obejrzeć na żywo bez dalekich i czasem niebezpiecznych podróży. Rozmowa dotyczyła też zagrożonych gatunków zwierząt i ich ochrony. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały kilka książek o zwierzętach. Podczas wspólnej zabawy, polegającej na przerzucaniu pluszowych zwierzątek, dzieci musiały wykazać się koncentracją i skupić swoją uwagę, aby złapać zabawkę, zanim upadnie, a jeśli się to nie udało, trzeba było odpaść z gry. Następnie przedszkolaki, podzielone na kilka grup, miały za zadanie ułożyć puzzle. Nie wiedziały wcześniej, co przedstawia układany obrazek i jakie dzikie zwierze przedstawione jest na zdjęciu. To zadnie najszybciej wykonała grupa chłopców, która otrzymała za to

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (7)

gromkie brawa.

Zajęcia plastyczne związane ze zwierzętami polegały na odrysowaniu przedramienia i dłoni, które tworzyły kształt długiej szyi i głowy żyrafy. Kolorowe, nieregularne „ciapki” żyrafy dzieci wykonywały paluszkami zanurzonymi w farbkach, a potem dekorowały je kredkami według własnego uznania.

Poprawiono: poniedziałek, 13, marzec 2017 19:36

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecane nowości

zapytaj-bibliotekarza

jak-zostac-czytelnikiem

zaproponuj-do-zbiorow

NewsletterKalendarz wydarzeń

Styczeń 2018
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Początek strony