Dzikie zwierzęta

13 marca 2017 roku w Filii nr 6 - Centrum Multimedialnym zagościły pięciolatki z Przedszkola Sióstr św. Józefa w Krośnie, aby uczestniczyć w cyklu comiesięcznych spotkań „Przygody Bolka i Lolka”.

Tym razem temat zajęć dotyczył zwierząt. Dzieci z uwagą obejrzały bajkę o sympatycznej, choć dosyć niesfornej małpce, która poprzez swoją ucieczkę bardzo dokuczyła Bolkowi i Lolkowi. Zarówno ucieczka, jak i figle zwierzątka budziły radość i głośny śmiech oglądających. Dwaj bracia ostatecznie odnaleźli uciekinierkę w ZOO. Pozostawili ją tam wiedząc, że będzie otoczona dobrą opiekę.

Po bajce w bibliotece pojawiły się dwa dzikie zwierzęta. Bibliotekarki przebrane za misia pandę i lwa zwróciły uwagę dzieci na warunki, w jakich żyją zwierzęta. Przedszkolaki znają gatunki zwierząt domowych i dzikich. Wiedzą, czym rożnią się one oraz dlaczego nie można trzymać w domu na przykład tygrysa. Dzieci uznały, że dobrym miejscem do zamieszkania dla dzikich zwierząt jest ZOO, w którym mają zapewnione warunki bliskie swej naturze, a każdy zwiedzający może je obejrzeć na żywo bez dalekich i czasem niebezpiecznych podróży. Rozmowa dotyczyła też zagrożonych gatunków zwierząt i ich ochrony. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały kilka książek o zwierzętach. Podczas wspólnej zabawy, polegającej na przerzucaniu pluszowych zwierzątek, dzieci musiały wykazać się koncentracją i skupić swoją uwagę, aby złapać zabawkę, zanim upadnie, a jeśli się to nie udało, trzeba było odpaść z gry. Następnie przedszkolaki, podzielone na kilka grup, miały za zadanie ułożyć puzzle. Nie wiedziały wcześniej, co przedstawia układany obrazek i jakie dzikie zwierze przedstawione jest na zdjęciu. To zadnie najszybciej wykonała grupa chłopców, która otrzymała za to gromkie brawa.

Zajęcia plastyczne związane ze zwierzętami polegały na odrysowaniu przedramienia i dłoni, które tworzyły kształt długiej szyi i głowy żyrafy. Kolorowe, nieregularne „ciapki” żyrafy dzieci wykonywały paluszkami zanurzonymi w farbkach, a potem dekorowały je kredkami według własnego uznania.

Poprawiono: poniedziałek, 13, marzec 2017 19:36

Kalendarz wydarzeń

Październik 2018
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Początek strony