Wiosenne spotkanie

31 marca 2017 roku w Filii nr 6 - Centrum Multimedialnym zagościły dzieci z przedszkola Tęczowa Kraina, aby porozmawiać o rozpoczętej kilka dni temu wiośnie.

Tym razem spotkanie z przedszkolakami rozpoczęło się od obejrzenia przygód małej dziewczynki Maszy i jej najlepszego przyjaciela Niedźwiedzia, bohaterów uwielbianej przez dzieci bajki „Masza i Niedźwiedź”. Również w bajce, jak i za oknami, przyszła już wiosna i wszystkie niedźwiedzie obudziły się z zimowego snu. Do nowego życia obudziły się również ptaki, które swoim śpiewem powitały zaczynającą się zielenić trawę. Także przyjaciel Maszy poczuł wiosnę i patrząc na budzącą się do życia przyrodę pomyślał, że nowa pora roku sprzyja zawieraniu nowych znajomości. Jak się okazało, nowi znajomi nie zawsze są dobrze nastawieni do obcych. Dobrze, że zawsze jest przyjaciel, który nas nigdy nie zawiedzie i wyciągnie z każdej opresji. Po obejrzeniu bajki dzieci rozmawiały o roli przyjaźni w życiu, wymieniły swoich najlepszych przyjaciół i wskazały, za co ich lubią i jakie maja pozytywne cechy charakteru. Z krótkiej, ale pouczającej rozmowy wynika, iż mimo tak młodego wieku, nasze przedszkolaki już doskonale orientują się, co to jest przyjaźń i jak ważna jest ona w życiu każdego, choćby najmłodszego człowieka.

Podczas zajęć dzieci miały również za zadanie rozpoznać oznaki rozpoczynającej się wiosny. Doskonale potrafiły wybrać spośród licznych obrazków te przedstawiające zwiastuny nowej pory roku. Były wśród nich żonkile, bazie, przebiśniegi czy też bocian, czyli wszystko to, co świadczy, że zima odeszła w zapomnienie i trzeba na nią poczekać kilka długich miesięcy.

Na zakończenie naszych pierwszych wiosennych zajęć przedszkolaki miały za zadanie zrobić kolorowego tulipana, jeszcze jednego zwiastuna wiosny. Nasz kwiatek, wykonany z rolki i kolorowego papieru, stał się symbolem wiosennego spotkania.

Poprawiono: piątek, 31, marzec 2017 11:29

Kalendarz wydarzeń

Październik 2018
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Początek strony