Jak dbamy o czystość

24 kwietnia 2017 roku do Filii nr 6 - Centrum Multimedialnego przybyły dzieci z Przedszkola Sióstr św. Józefa na comiesięczne zajęcia z cyklu „Doktor Dośka”.

Tym razem tematem spotkania była codzienna higiena. Mała Doktorka z oglądanej bajki uleczyła Brontozaura z problemu nieświeżego oddechu. Wytłumaczyła też, jak ważne jest dbanie o zęby. Po projekcji bajki, bibliotekarka rozmawiała z dziećmi o tym, jak istotna jest higiena i jak wygląda ich codzienna poranna toaleta. Przedszkolaki rozwiązywały też słowne zagadki dotyczące przyborów toaletowych potrzebnych do mycia, które powinny znajdować się w każdej łazience. Następnie odbyło się losowanie z „magicznego woreczka”, a dzieci z zawiązanymi oczami próbowały odgadnąć, co to za przedmiot.

Kolejną zabawą, mającą przybliżyć maluchom zagadnienie higieny, było naśladowanie takich czynności jak mycie zębów czy uszu. Dzieci dobrały się w pary i nawzajem wykonywały na sobie przebieg porannej toalety. Następnie bibliotekarka rozdała dzieciom kartoniki z obrazkami przedstawiającymi kubek, pastę do zębów, szczoteczki i mydła, a po wypowiedzeniu nazwy jednego z przedmiotów, dzieci wstawały i wykonywały daną czynność przypisaną do obrazka.

Na zakończenie spotkania, przedszkolaki miały za zadanie narysować przedmioty, których używają codziennie przy porannej toalecie. Oprócz tradycyjnej pasty czy szczoteczki do zębów, dzieci chciały również dodać do rysunku członków rodzinny czy odtworzyły wygląd swoich łazienek.

Temat prawidłowej higieny jest dzieciom dobrze znany i nie miały problemu z odpowiedzią na zagadki czy rozpoznaniem przyborów toaletowych. Chętnie też opowiadały o swoich szczoteczkach, o tym jak zabawki towarzyszą im przy kąpieli, itp. Z ciekawością oglądały przygody pacjenta Doktor Dośki. Kolejne spotkanie z bohaterami bajki już maju.

Poprawiono: wtorek, 25, kwiecień 2017 16:47

Kalendarz wydarzeń

Październik 2018
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Początek strony