W dniach 8 sierpnia – 21 września br.
Oddział dla Dzieci KBP
będzie nieczynny z powodu prac remontowych
Książki z Oddziału Dla Dzieci można zwracać w Wypożyczalni Głównej KBP

Ze zbiorów dla dzieci i młodzieży można korzystać również w filiach KBP: Filia nr 1 - ul. Decowskiego 46 (Polanka); Filia nr 2 - ul.Grunwaldzka 12 (Suchodół); Filia nr 3 - ul. Witosa 1e (Guzikówka); Filia nr 4 - ul. Krakowska 124 (Os. Tysiąclecia); Filia nr 5 - ul. Kopernika 17 (Białobrzegi); Filia nr 7 - ul. Rzeszowska 1 (Turaszówka).


Informujemy, że od 1 września obowiązuje nowy Regulamin korzystania ze zbiorów i usług Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Regulamin wprowadza również nowy cennik opłat za usługi oraz zmienia wysokość kar i sposób ich naliczania za nieterminowe zwroty udostępnianych zbiorów.

Szczegóły w Regulaminie... więcej


facebook-logo twitter-logo youtube-social-logo instagram-logo

Malarstwo Edwarda Woźnego

W Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej prezentowane jest malarstwo sanockiego artysty Edwarda Woźnego. Otwarcie wystawy zatytułowanej „Natura i architektura” odbyło się 12 września 2018 roku.

Czytaj więcej...

Krosno czytało „Przedwiośnie” na rynku…

Krośnieńska Biblioteka Publiczna po raz kolejny zaprosiła mieszkańców Krosna do włączenia się w ogólnopolską akcję pn. Narodowe Czytanie, organizowaną od 2012 roku. W tym roku na lekturę publicznego czytania wybrane zostało „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. I to fragmenty tej powieści, w sobotnie popołudnie 8 września 2018 r., przeczytało 32 osoby na krośnieńskim rynku.

Czytaj więcej...

Wystawa prac Anny Habrat w Filii nr 4 KBP

7 września 2018 r. w Filii nr 4 Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej odbyło się otwarcie wystawy plastycznej Anny Habrat, krośnianki, tegorocznej absolwentki II Liceum Ogólnokształcącego im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie.

Czytaj więcej...

Książki bez słów

„Książki obrazkowe są dla dzieci, które poznają pierwsze słowa.” „Treść przekazywana jest za pomocą tekstu, a ilustracje są tylko jego uzupełnieniem, dodatkiem.” To stereotypowe myślenie o książkach obrazowych powinno zostać zmienione, a bibliotekarze mogą odegrać olbrzymią rolę w pokazaniu czytelnikom potencjału, jaki kryją w sobie coraz popularniejsze na polskim rynku wydawniczym picturebooki.

Czytaj więcej...

Nowoczesne formy promocji biblioteki: gra miejska, lipdub i flash mob

Biblioteki wychodzą ze swoją ofertą w przestrzeń publiczną, ale formy promocji czytelnictwa i aktywizacji użytkowników wciąż się zmieniają. Aby nadążać za trendami, bibliotekarze nieustannie poszukują inspiracji i poszerzają swoją wiedzę m.in. na różnego rodzaju szkoleniach.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 6

Kalendarz wydarzeń

Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Początek strony