27 czerwca 2022 w Filii nr 6 - Centrum Multimedialnym odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie sympatyków wycieczek i wojaży, Klubu Podróżnika. Tym razem wspomnieniami z kilku wypadów podzielili się z nami studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku a pani Teresa Sokołowska opowiedziała o nich w oparciu o zdjęcia.
W styczniu studenci odwiedzili Muzeum Podkarpackie by obejrzeć wystawę czasową „Polacy na emigracji”. Ekspozycja prezentująca zabytki wybrane spośród dziewięciu tysięcy poloników podarowanych placówce przez Stowarzyszenie Muzeum Wojska Polskiego we Francji.
W marcu odbyła się wycieczka na powitanie wiosny, która prowadziła od Beska szlakiem przełomu Wisłoka aż do Mymonia. Po drodze słuchacze zwiedzili Regionalne Centrum Pamięci Kardynała Karola Wojtyły i Izbę Pamięci Porucznika Frantiska Geislera w Pastwiskach. Kulminacyjnym punktem wyprawy było pożegnanie zimy nad Wisłokiem, w miejscu zwanym ścianą Olzy.
Również w marcu studenci UTW odwiedzili Prywatne Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych. Pasjonaci pracujący w tym muzeum byli organizatorami kilku akcji tropienia historii, które wyemitowane były w programie „Było… nie minęło” w TVP Historia.
Wspomnienia z kwietnia to przede wszystkim X Rajd Nordic Walking, który odbywał się pasmem Brzanki a zorganizowany został przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego we współpracy z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych. Eskapada zakończyła się ogniskiem w malowniczym miejscu przy wieży widokowej w Jodłówce Tuchowskiej.
Maj to spacer Literackim Szlakiem Drzew na „Dzień Polskiej Niezapominajki”. Niespiesznie spacerując po Dębinie słuchano opowieści o dębach. Po spacerze odbył się konkurs z nagrodami książkowymi oraz czytanie wierszy poetów związanych z naszym regionem.
Czerwcowe wspominki to wycieczka Blizna - Pustków - Latoszyn. Wyprawa zaczęła się historycznie od zwiedzenia Parku Historycznego – poligonu rakiet V1 i V2 w Bliznej. Następnie słuchacze odwiedzili Europejskie Centrum Pamięci i Pojednania – obóz pracy w dzielnicy Dębicy – Pustków. Zakończeniem wycieczki był relaks w Latoszynie-Zdroju gdzie każdy odpoczywał jak chciał: zażywając kąpieli siarkowych, popijając zdrową wodę „Jana” lub „Wandę” albo spacerując wokół tężni solankowych i maszerując pięknym Jarem Zdrojowym.
Studenci bardzo miło wspominają wszystkie wycieczki i wyprawy a chęć poznawania bliższych i dalszych okolic jest w nich nienasycona. Fotorgafie z tych wypraw są dowodem na to, że świetnie się bawią. Dzięki fotografiom malowniczych okolic mogą powrócić do nich pamięcią kiedy tylko chcą, by odświeżyć swoje wspomnienia.