W lipcu i sierpniu w Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej odbyły się trzy spotkania Dyskusyjnego Klubu Seniora.
Tematyka związana była z okresem wakacyjnym, który sprzyja wypoczynkowi, wyjazdom i zwiedzaniu ciekawych miejsc.
W czasie wakacji klubowiczom nie mogło zabraknąć interesujących pozycji książkowych, świetnych towarzyszy gorących lipcowo-sierpniowych dni. Chętnie czytane były pozycje polskich autorek, m.in. Bogny Ziembickiej, Magdaleny Kordel, Agnieszki Olejnik, Karoliny Wilczyńskiej, Gabrieli Gargaś czy Krystyny Mirek. Są to lekkie powieści obyczajowe, serie powieściowe czy romanse, dotykające bliskich relacji międzyludzkich i uczuć łączących bohaterów. Akcja często rozgrywa się w pięknych sceneriach, które dodatkowo pozytywnie wpływają na odbiorców lektury - co często podkreślali uczestnicy bibliotecznych spotkań.
Lipiec i sierpień to też czas wakacyjnych wędrówek. Ciekawe i warte obejrzenia miejsca przypomniały prezentacje multimedialne „Krosno i powiat krośnieński – bogactwo przyrody i kultury. Wybrane szlaki tematyczne” oraz „Powiat krośnieński – bogactwo przyrody i kultury. Wybrane szlaki turystyczne i ścieżki przyrodnicze”, przygotowane przez bibliotekarzy i zaprezentowane podczas jednego z sierpniowych spotkań.
Ukazują one bogactwo przyrody i kultury regionu krośnieńskiego, szlaki turystyczne oraz ścieżki przyrodnicze. Pokazują, że niekoniecznie trzeba wybrać się w daleką podróż, by móc zobaczyć interesujące miejsca, zabytki czy osobliwości przyrody. Znane dotąd klubowiczom bliskie okolice przedstawione zostały w nowy, ciekawy sposób, który zachęcił do wycieczek. Nie trzeba daleko szukać, wystarczy wybrać się do pobliskich uzdrowisk - Iwonicza-Zdroju i Rymanowa-Zdroju, odwiedzić rezerwat przyrody „Prządki” czy śladami Aleksandra Fredry podążyć na zamek „Kamieniec” w Odrzykoniu, by miło i aktywnie spędzić czas wolny.
Klubowicze przekonali się, że w Krośnie i w powiecie krośnieńskim nie brakuje osobliwości przyrody i unikalnych w skali kraju zabytków kultury.