W dniu 12 czerwca 2026 r. w Szkole Podstawowej nr 12 odbył się konkurs na prezentację wybranej książki.
Lubisz czytać? Masz swoją ulubioną książkę, którą chcesz polecić innym? na te pytania musieli odpowiedzieć uczestnicy konkursu „Posłuchajcie o książce”.
Uczniowie mieli zaprezentować przeczytane książki, wybierając z treści to, co dla nich najbardziej pasjonujące, przedstawiając wybranego bohatera lub okoliczności, w których się znalazł. Określali, dlaczego utwór im się podobał, co sprawiło, że sięgnęli po tę właśnie książkę.
Celem konkursu było propagowanie idei czytania, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, promocja wartościowych książek oraz zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.
Jury oceniło wystąpienia uczestników i przyznało nagrody w kategoriach wiekowych. Klasy I - III, klasy IV – VI, klasy VII – VIII. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Dziękujemy dzieciom za udział w konkursie oraz możliwość dzielenia się swoimi czytelniczymi zainteresowaniami z innymi.
![]()









